W dniach 25-26.05.2019, odbyła się 3. Runda Oponeo Mistrzostw Polski w Rallycross`ie 2019. W słoneczny, ciepły weekend przybyli licznie kibice motosportu na Autodrom Słomczyn. Jak zwykle nie brakowało emocji, od klasy Seicento Cup po SuperCars. W SC Cup, w kwalifikacjach pierwsze dwa miejsca zajęli najwięksi rywale w tej klasie – Łukasz Grzybowski i Szymon Jabłoński, ale inni zawodnicy także włączali się do walki z tą dwójką. Michał Wrzosek wygrał jeden bieg, a Piotr Budzyński raz był trzeci i raz drugi. Sukces z kwalifikacji Michał Wrzosek powtórzył w półfinale B, a półfinał A padł łupem Łukasza Grzybowskiego. W ostatnim biegu zmierzyli się jeszcze Paweł Hurko, Szymon Jabłoński, Krzysztof Mencel oraz Piotr Budzyński. Finał najlepiej rozpoczął Grzybowski. Dobrze wystartował także Jabłoński, ale ruszał z dalszego pola i nie miał szans wyjść na prowadzenie, więc błyskawicznie „uciekł” na Joker Lapa, a następnie zaciekle gonił rywali. Niestety nie udało mu się dopaść Grzybowskiego ani Mencela, którzy minęli linię mety odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu.

W finale klasy SuperNational, Robert Mazurkiewicz błysnął świetnym tempem, ale i mądrą taktyką. We właściwym momencie – na drugim okrążeniu – wybrał zjazd na Joker Lap. Z kolei prowadzący Sindelek popełnił drobny błąd i prawie dał się dopaść Alanowi Wiśniewskiemu. Po Joker Lapie Czecha prowadzenie objął Mazurkiewicz i nie oddał go już do samej mety. Trzecie miejsce wywalczył Berdys, któremu po długiej pogoni i wielu próbach udało się wyprzedzić Łukasza Tyszkiewicza.

W najmocniejszej klasie SuperCars, rywalizacja zapowiadała się bardzo gorąco. Od początku sezonu rywalizacja w tej klasie wygląda bardzo ciekawie. Nie inaczej było w czasie trzeciej rundy Oponeo MPRC 2019. Kwalifikacje wygrał Tomasz Kuchar, a niespodzianką było brak Marcina Gagackiego w finale ponieważ w półfinale wyeliminowała go awaria. Wygrał niezagrożony Kuchar, odnosząc pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w finale. Na drugiej pozycji finiszował Cywiński, który po dzisiejszej rundzie stracił prowadzenie w punktacji na rzecz Kuchara (62 pkt.). Za Cywińskim (59 pkt.) plasuje się Dariusz Topolewski (54 pkt). Finał klasy SuperCars Light zakończył się zwycięstwem Maćka Manejkowskiego (Mitsubishi Lancer).

 

Punktacja Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross 2019 po 3. rundzie

Klasa SC Cup:
1. Łukasz Grzybowski (Fiat Seicento) – 67 pkt.
2. Piotr Budzyński (Fiat Seicento) – 51 pkt.
3. Krzysztof Mencel (Fiat Seicento) – 50 pkt.
4. Szymon Jabłoński (Fiat Seicento) – 49 pkt.
5. Michał Wrzosek (Fiat Seicento) – 42 pkt.
6. Maciej Starski (Fiat Seicento) – 35 pkt.

Klasa RWD Cup:
1. Łukasz Światowski (BMW e36) – 62 pkt.
2. Paweł Konecki (BMW e36) – 48 pkt.
3. Wiktor Mączkowski (BMW e36) – 44 pkt.
4. Igor Sokulski (BMW e36) – 39 pkt.
5. Andrzej Skrzek (BMW e36) – 39 pkt.
6. Karol Wyka (BMW e36) – 33 pkt.

Grupa SuperNational:
1. Damian Litwinowicz (Honda Civic) – 51 pkt.
2. Łukasz Tyszkiewicz (Opel Astra) – 41 pkt.
3. Rafał Berdys (Suzuki Swift) – 36 pkt.
4. Jakub Iwanek (Opel Astra) – 34 pkt.
5. Tomasz Łoza (Honda Civic) – 30 pkt.
6. Dawid Struensee (BMW e46) – 30 pkt.

Grupa SuperCars:
1. Tomasz Kuchar (Peugeot 208 RX) – 62 pkt.
2. Maciej Cywiński (Citroen C4 RX) – 59 pkt.
3. Dariusz Topolewski (Ford Fiesta WRX) – 54 pkt.
4. Marcin Gagacki (Volkswagen Polo GTI RX) – 43 pkt.
5. Mariusz Nowocień (Ford Fiesta Proto) – 33 pkt.
6. Bartosz Idźkowski (Mitsubishi Lancer Evo IX) – 32 pkt.

Tags: