Drzwi wewnętrzne 2022-2023: zupełnie nowe trendy we wzornictwie

Wybór idealnych drzwi wewnętrznych do własnych upodobań i pozostania w modzie może wydawać się nie lada wyzwaniem w nowym sezonie, który czeka wiele zmian w zakresie materiałów, kolorów i wzornictwa. Najnowsze trendy drzwi wewnętrznych na lata 2022-2023 przechodzą wszelkie oczekiwania w przeciwieństwie do poprzednich, stosunkowo monotonnych sezonów. Dla tych, dla których liczą się najmniejsze szczegóły, przygotowaliśmy zestawienie najświeższych trendów w projektowaniu drzwi wewnętrznych.

drzwi porta

reklama:

Top 7 trendów w drzwiach wewnętrznych 2022-2023

W przeciwieństwie do drzwi zewnętrznych, które charakteryzują się ponadczasowymi kolorami i tradycyjnymi wzorami, definiowanymi przez mniej więcej ponadczasowe standardy, drzwi wewnętrzne dają większą swobodę pracy, szczególnie w nadchodzącym sezonie, kiedy odchodzenie od stereotypów jest głównym celem projektantów. Zobaczmy, co eksperci przewidują jako najważniejsze trendy w projektowaniu drzwi wewnętrznych w latach 2022-2023!

 

Drzwi wewnętrzne na wymiar

Drzwi o standardowych rozmiarach i wysokości należą już do przeszłości. Obecne projekty projektowe zwracają większą uwagę na projekty drzwi wewnętrznych, a profesjonaliści wybierają drzwi wewnętrzne wysokie do sufitu i ponadprzeciętnie szerokie. Drzwi nie są już postrzegane tylko jako praktyczne, ale także jako stylowy element udoskonalony, aby sprostać oczekiwaniom ultranowoczesnych drzwi.

 

Nawiasem mówiąc, wysokie drzwi wewnętrzne sprawiają, że sufit wydaje się wyższy i jest to świetna sztuczka dla tych, którzy czują, że ich przestrzeń wymaga kilku centymetrów więcej. W przypadku szerokich drzwi możesz przejść od dwóch do czterech skrzydeł, co znacznie rozjaśni pomieszczenie i sprawi, że będzie ono bardziej przestronne, jeśli zdecydujesz się na drzwi z wkładem szklanym.

 

Szklane drzwi przesuwne

Najwyżej funkcjonalne drzwi wewnętrzne to te przesuwne i wykonane ze szkła, co jest kolejnym gorącym trendem sezonu. Ponieważ łączenie większej liczby obszarów funkcjonalnych w tej samej przestrzeni jest jednym z obecnych trendów projektowych, wybór drzwi szklanych, które podkreślają granicę, a jednocześnie utrzymuje te obszary razem, jest zdecydowanie wartym rozważenia typem drzwi wewnętrznych. Ponadto takie oszczędzające miejsce drzwi dobrze sprawdzają się w małych pomieszczeniach, a wybór między przezroczystym, przyciemnianym lub matowym szkłem może dostosować się do Twojego poziomu prywatności.

 

Superfunkcjonalne drzwi kieszonkowe

Ten szczególny typ drzwi jest ostatnio popularny w łazienkach. Niemniej jednak jego duża praktyczność doprowadziła do szerokiego zastosowania w innych pomieszczeniach. Funkcja przesuwania polegająca na przesuwaniu drzwi z jednej strony na drugą do kieszeni ściennych oszczędza miejsce i podkreśla prostotę stylu. Pomyśl o dwuskrzydłowych drzwiach chowanych w większej przestrzeni, aby zachować jej organiczność. Połączenie drewna i szkła to najlepsza opcja dla drzwi chowanych.

Łukowe Drzwi Wewnętrzne

Zainspirowane ulepszoną perspektywą ponadczasowego neoklasycystycznego projektu, łukowate elementy są charakterystyczną cechą trendów wnętrzarskich na lata 2022-2023. Dlatego drzwi wewnętrzne z zakrzywionymi wierzchołkami to hit sezonu. Wspaniałe w tym stylu jest to, że można go dostosować do drzwi tradycyjnych, przesuwnych, kieszeniowych i dosłownie każdego rodzaju drzwi, o ile jego rama odsłania łukowatą formę.

Drzwi wewnętrzne skrzydłowe

O ile jeszcze kilka lat temu drzwi wahadłowe nie były często spotykane we współczesnych wnętrzach, o tyle teraz mają wyjątkowo praktyczne zastosowanie i stylowo wpływają na aranżację. Projektanci przewidują, że będą najlepszymi drzwiami kuchennymi w latach 2022-2023 ze względu na łatwą technikę otwierania i zamykania, stosowaną szczególnie między kuchnią a spiżarnią.

 

Ultranowoczesne drzwi obrotowe

W przypadku imponująco dużych przestrzeni, które wymagają tak dużych drzwi, projektanci sugerują wybór drzwi obrotowych, które opierają się na mechanizmie wahadłowym i umożliwiają praktyczne otwieranie i zamykanie bez większego wysiłku.

 

Trwale teksturowane drzwi

W dobie ochrony środowiska warto wspomnieć o ekologicznych drzwiach wewnętrznych wykonanych z naturalnych materiałów przy użyciu zrównoważonych technik, które są korzystne dla zdrowia, środowiska i wystroju wnętrz dzięki modnym powierzchniom o bogatym ziarnie.

Trendy w drzwiach wewnętrznych 2022-2023: podsumowanie

Biorąc pod uwagę różnorodność kolorów, materiałów i wzorów sugerowanych przez trendy na lata 2022-2023, wymienione opcje przypadną do gustu każdemu. Ponadto funkcjonalność i oryginalność to podstawowe pojęcia stojące za każdym projektem drzwi wewnętrznych. Dlatego każdy wybór, którego dokonasz, utrzyma Cię w modzie i nie pozostawi nikogo z Was, amatorów wszystkiego à la mode, rozczarowanym.