Światowe finały Gymkhany GRiD 2019 odbędą się w Warszawie

7 Września, w PTAK Warsaw Expo odbędą się Światowe finały Gymkhany GRiD. Tor przygotowany w Warszawie ma być jednym z najszybszych i najtrudniejszych pod względem technicznym, jaki do tej pory powstał.

O zwycięstwo będzie walczyć 64 kierowców wyłonionych podczas rund kwalifikacyjnych w Japonii, RPA, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Hiszpanii oraz Polsce.

Wyjątkowy format GRiD zawładnął światem motorsportu od samego początku, czyli inauguracyjnych zawodów w Irwindale w Kalifornii w 2010 roku. Rywalizacja jest podzielona na dwie klasy – AWD (auta z napędem na obie osie) i RWD (pojazdy z napędem na tylną oś). To połączenie autocrossu, driftu i ścigania się na czas, gdzie kierowcy walczą o wygraną zarówno między sobą, jak i z czasem.

– To wspaniałe, jak koncept rozwinął się przez te 10 lat – tłumaczy Ken Block – Zespół Monster Energy wykonał świetną robotę, rozbudowując to wydarzenie w Europie i RPA. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Zawsze chciałem spopularyzować Gymkhanę wśród większej liczby osób – dzięki GRiD to się udaje. Nie mogę już doczekać się finałów w Warszawie we wrześniu. 

Zabiorę ze sobą mojego nowego Forda Escorta RS Cosworth, czyli Cossie 2.0. Powinien sobie dobrze poradzić na torze. GRiD będzie także częścią tegorocznego Cossie World Tour. Czy ja i mój zespół jesteśmy podekscytowani podróżą do Polski? Jesteśmy bardzo podekscytowani!

– To dla nas zaszczyt i jednocześnie wyzwanie, gościć tak ogromną i ważną imprezę motorsportową na terenie Ptak Warsaw Expo. Czeka nas efektowne i pełne adrenaliny wydarzenie. Ken Block, Petter Solberg, Daigo Saito i 10 edycja Gymkhany Grid – ci kierowcy robią niesamowite rzeczy samochodem w poślizgu kontrolowanym. Symfonia dźwięków potężnych silników, chmury kurtyny dymnej z opon i śmietanka towarzyska. Tego jeszcze w Polsce nie było, dodaje Tomasz Szypuła, prezes PTAK Warsaw Expo.

Gymkhana GRID 2019
Gymkhana GRID 2019
Tags: