Innogy go! to nowa usługa firmy Innogy oferująca carsharing aut elektrycznych na terenie Warszawy. Firma będzie oferować 500 sztuk BMW i3, jest to największa usługa tego typu w Polsce i największy carsharing na Świecie oferujący BMW i3. Ciekawostką jest, że 30 sztuk z floty będzie to wersja i3s, która zapewnia jeszcze większą dynamikę.  Obie wersje wyposażone są w baterię o pojemności 94Ah, która zapewnia zasięg 200km w codziennej eksploatacji.

„Jesteśmy dumni, że w ramach elektrycznego carsharingu innogy go!, na ulice Warszawy trafią elektryczne BMW. Będzie to największa flota carsharingowa oparta na BMW i3 na świecie. Dla BMW Group elektromobilność oraz usługi mobilnościowe są kluczowymi strategicznymi kierunkami rozwoju. Nasze wysiłki koncentrują się na wprowadzaniu na drogi coraz większej liczby zelektryfikowanych modeli, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju zrównoważonej mobilności”- powiedział Baudouin Denis, dyrektor generalny BMW Group Polska.

Samochody BMW i3 w ramach carsharingu innogy go! można wypożyczyć przez dedykowaną aplikację mobilną innogy go! dostępną dla systemów Android i iOS, która zapewnia prosty i szybki dostęp do usługi. Koszt jazdy BMW i3 wynosi 1,19 zł/minutę, zaś BMW i3s – 1,49 zł/minutę. Istnieje także możliwość wypożyczenia samochodów na dłużej. Pakiety dobowe to koszt odpowiednio 239 zł i 299 zł. Nowi użytkownicy za pierwszą 15-minutową jazdę zapłacą 1 grosz.

W ramach usługi innogy go! zapewniony jest także serwis związany z ładowaniem. Firma wykorzystuje do tego celu dedykowaną sieć 30 szybkich punktów ładowania, tzw. superchargerów o mocy 50 kW, które są w stanie naładować baterię BMW i3 do 80% w 40 – 50 minut. Opcjonalnie, użytkownik elektrycznego carsharingu może podłączyć samochód do jednej z ogólnodostępnych stacji ładowania innogy na terenie Warszawy i okolic. Lista punktów dostępna jest na mapie w aplikacji mobilnej innogy go!

Tags: