Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po raz szósty z rzędu wygrali 56. Rajd Barbórka. Załoga LOTOS Rally Team na ostatnim odcinku specjalnym na Bemowie powiększyła swoją przewagę nad Miko Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia R5) do ponad czterech sekund.

Kajetanowicz wygrał trzy z czterech odcinków specjalnych tegorocznej Barbórki. Ostatnia próba, zaplanowana na Bemowie została odwołana z powodu opóźnienia po wypadku, do którego doszło na trasie.

Trzykrotny mistrz Europy po porannej rywalizacji na terenie Autodromu Automobilklubu Polski był zmuszony do odrabiania star, ale już po zakończeniu walki na Torze Modlin wyprzedzał Marczyka o sześć dziesiątych sekundy. Losy rywalizacji miały się więc zecydować po powrocie na Bemowo.

Kajetanowicz i Szczepaniak pojechali ostatni odcinek perfekcyjnie, nie zostawiając złudzeń swoim rywalom. Ostatecznie ich przewaga wyniosła 4 sekundy i 18 setnych.

Trzeciego miejsca musiał do ostatnich metrów bronić Łukasz Byśkiniewicz pilotowany przez Adama Jędraszka. Kirowca jadący Hyundaiem i20 od odcinków w Modlinie odpierała ataki Michała Ratajczyka (Mitsubishi Lancer Evo X) i ostatecznie wyprzedził go o nieco ponad sekundę.

Piąte miejsce zajęli Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski. Załoga prowadząca Peugeota 208 RX straciła do zwycięzców ponad 37 sekund.

Końcowa klasyfikacja 56. Rajdu Barbórka:

  1. Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak Ford Fiesta WRC
  2. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk  Skoda Fabia R5  +4.18
  3. Łukasz Byśkiniewicz / Adam Jędraszek Hyundai i20   +33.59
  4. Michał Ratajczyk / Jędrzej Szcześniak  Mitsubishi Lancer Evo X +34.66
  5. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski  Peugeot 208 RX  +37.58
Tags: