Prawie po 20 latach powraca legenda motoryzacji, Toyota Supra to auto które w latach 80 i 90 wzbudzało ogromne emocje. Kochał je każdy fan motoryzacji.
Tylny napęd, silnik Twin Turbo, sylwetka, niezawodność były kwintesencją japońskiej motoryzacji. Premiera Supry była jedną z najbardziej oczekiwanych w ostatnich latach na rynku motoryzacyjnym.
Która nastąpiła 14 Stycznia w Detroit. Sylwetka nowej Toyoty nawiązuje do poprzednich generacji, szerokie błotniki, długa maska i wybrzuszenia na dachu te cechy sprawiały, że Supra była tak rozpoznawalna na ulicy.

Suprę napędza turbodoładowany 6-cio rzędowy silnik o pojemności 3L i mocy 340KM i momencie 500Nm. Jako skrzynię zastosowano 8 biegowy automat. Taki kombajn rozbędza samochód w 4.3s do setki. W aucie znajdziemy Lunch Control i elektronicznie sterowany dywerencjał, adaptacyjne zawieszenie, co znacznie ułatwi okiełznanie bestii. Supra w 2019r. trafi do 900 klientów w Europie którzy będą należeć do elitarnego klubu Supra 900 Club. W Polsce, Supra ma kosztować ok. 300 tyś. PLN.

 

Tags: