Od 1 października Lexus rozpoczyna oficjalną przedsprzedaż fantastycznego kompaktowego crossovera Lexus UX. Ceny modelu w specjalnej ofercie przedsprzedażowej rozpoczynają się od 139 900 zł. Dla pierwszych klientów przygotowano atrakcyjne oferty na wszystkie wersje wyposażenia oraz pakiety. Przedsprzedaży będą towarzyszyć przedpremierowe pokazy w każdym polskim salonie marki, a oficjalna sprzedaż tego przełomowego modelu ruszy w marcu 2019 r.

Po zakończeniu przedsprzedaży ceny hybrydowego Lexusa UX 250h będą rozpoczynały się od 162 000 PLN, a za dopłatą będzie można nabyć wersję z inteligentnym napędem na 4 koła E-FOUR, a ceny Lexusa UX 200 z 2-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem benzynowym z napędem na przednią oś będą rozpoczynały się od 153 000 PLN.

Ultranowoczesny napęd hybrydowy

Innowacyjny crossover Lexus UX, pierwszy model marki oparty na nowej globalnej platformie GA-C, będzie dostępny w dwóch nowoczesnych wersjach napędowych – hybrydowej UX 250h i napędzanej silnikiem benzynowym UX 200. Lexusa UX 250h wyposażono w lekki i kompaktowy układ hybrydowy najnowszej, 4. generacji, z 2-litrowym silnikiem benzynowym, którego łączna moc wynosi 180 KM i który współpracuje z bezstopniową przekładnią CVT. Hybrydowy crossover jest dostępny w odmianie z napędem na przednią oś, a także w wersji z inteligentnym napędem na 4 koła E-FOUR.

UX250h_CGI_Mecha_30_middle_jpg_2018 Geneva MS
Wyjątkowa sprawność cieplna silnika benzynowego

Lexusa UX 200 wyposażono w 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik benzynowy, charakteryzujący się niezwykle wysoką sprawnością cieplną, wynoszącą 40%. Już w standardzie jednostka współpracuje z automatyczną, innowacyjną przekładnią Lexusa Direct Shift-CVT, która zapewnia wyjątkowo płynne przyśpieszanie typowe dla bezstopniowej skrzyni biegów, a także poczucie bezpośredniego sterowania dzięki dodatkowej przekładni zębatej..

Bogate wyposażenie w standardzie

Już w standardowym wyposażeniu przełomowego crossovera Lexus UX znalazł się pełny pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System+ 2. W jego skład wchodzą takie układy jak Pre-Collision System, zmniejszający ryzyko kolizji, zdolny do wykrywania pieszych i rowerzystów, Lane Tracing Assist, zapobiegający opuszczeniu pasa ruchu i Adaptive Cruise Control – aktywny tempomat znany z modeli LS i LC. Niezwykle bogate wyposażenie standardowe obejmuje również światła LED, automatyczną dwustrefową klimatyzację i kamerę cofania.

Produkcja kompaktowego, miejskiego crossovera rozpocznie się w styczniu 2019 roku. Przełomowy Lexus UX będzie powstawał w Japonii, a jego pierwsze egzemplarze trafią do polskich salonów w marcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *