W niedzielę 21 lipca ruszyła dwudziesta edycja Volvo Gdynia Sailing Days. Volvo Car Poland już po raz ósmy jest głównym sponsorem tych największych regat w Polsce. Tegoroczna jubileuszowa edycja tego wielkiego festiwalu żeglarstwa zgromadziła na starcie około 2000 zawodników, którzy będą rywalizować w 19 różnych klasach. Ich zmagania potrwają do 3 sierpnia.

Najmłodsi zawodnicy ścigają się w klasie Optimist, która najczęsciej jest pierwszym szczeblem kariery. Ponadto zobaczymy klasy olimpijskie Laser, Laser Radial, Finn, Nacra 1. Oprócz żeglarzy będą, rywalizować „deskarze” w klasie RS-X. Odbędą się także zawodu w klasie 29er, L’ÉQUIPE, Laser 4.7, A-Class, Formuła Open, Hobie Cat 16, Kite Foil, Techno 293, Delphia-24 OD, Korsarz, Micro, PPJK oraz Skippi 650. Zawodnicy przyjadą z 30 różnych krajów, w tym tak odległych jak Nowa Zelandia.

Sponsorem tytularnym jest marka Volvo, która od 2012 roku wspiera Gdyńskie zawody. Producent samochodów mocno angażuje się w tej sport, jest również sponsorem regat Volvo Ocean Race.

Volvo Gdynia Sailing Days
Volvo Gdynia Sailing Days